RECENZE


Děkujeme všem, kteří nám napsali svůj názor, všech si moc cením, mnohdy jsem dojatá a někdy se stydím a vždycky jsem vděčná.    Děkujeme, EMBC & Conan


2022 je knížka BESTSELLER
2022 je knížka BESTSELLER

Moc děkujeme čtenářům za hodnocení, která nám přináší na databázi knih úžasných 97%, ani ve snu by mě to nenapadlo, moc děkujeme!!!



Krásný večer Ráda bych Vám touto cestou poděkovala. Čtu - hltám Vaše knihy. Miluji pejsky, zvířata, přírodu. Nyní mám tu čest sdílet chatičku se dvěma chlupáči, 6- ti letá fenka BSP a 7- mi letá, zachráněná kříženka špice. Fenky jsou hodné, ale já příliš měkká, což není úplně v pořádku s ohledem na blizoučkou přítomnost zvěře, zvláště divočáků. U Vás, konečně, nacházím ten - pro mne přijatelný způsob, jak s velikou láskou a respektem - nastavit také pravidla k bezpečí nás i zvěře. Tenhle přístup obvykle dostupné cvičáky neposkytují.

Alena H 14.03.204


Dobrý den, paní Baco, s nadšením jsem přečetla obě Vaše knihy. Jsem Vašimi metodami i Vaším přístupem fascinována. Přeji Vám i Vašemu pejskovi samé krásné chvíle.

Martina N 23.01.2024


Milá paní Emilie, včera jsem dočetla první díl. Na začátku mi to trhalo srdce, čím si Conan prošel, ale pak jsem se zase smála u těch fint, co jste na něj při venčení vymýšlela, konec dobrý – všechno dobré. Teď jsem si objednala druhý díl, tak se těším. Jste úžasná, co jste zvládla a Conánek je taky úžasnej a chytrej. Přeji do roku 2024, ať se Vám daří, ať jste oba zdraví a potkáváte samé fajn lidi a pesany.

Martina 02.01.2024


Tak jsem konečně našla odvahu napsat Vám, vážená paní Emilie. Doufám, že se nezlobíte za to oslovení, ale troufla jsem si, protože mám pocit, jako bych psala někomu důvěrně známému. Prosím tedy ještě jednou za prominutí. Po přečtení - probulení, prochechtání - obou knih o překrásných duších - Vaší a toho krasavce, jsem se odvážila napsat. Mám podobné zážitky, byť jenom s ovčákem, který šel rovnou na krk a se kterým jsem se nikdy a nikde, v jakoukoliv dobu a prostředí, bát. Se psem, se kterým jsem chodila pomáhat tehdy ještě VB a se kterým jsem měla i velké úspěchy při zadržení, zkrátka s PANEM PSEM, který mne naučil mnoho. Chci Vám poděkovat za to, že jste a že jste opravdu ten Psí člověk a děsně správná ženská. Tak jsem si dovolila s Vámi zaštěkat a popřát Vám hodně štěstí a jenom to dobré pro všechny Vaše lidičky a zvířátka.

Ivana 26.12.2023


Paní Baco a její věrný Disel-Conánek na začátku cesty (nejprve jsem četla druhý díl). Z autorčiných řádků vyloženě dýchá láska k pejskovi a maximální snaha mu pomoci a ulehčit život. Kniha se krásně četla i když místy to bylo hodně složité, nevyzpytatelné štěně těžce zkoušené životem které nikomu nevěří ...

Janca 31.10.2023


Na knihu jsem se dlouho těšila (milovnice NO a všech jejich příbuzných), jaké bylo překvapení když v knihovně na mě vykouknul druhý díl. Do knížky jsem se pustila s chutí autorka a i pejsek jí se vzájemně moc milují + vzájemná empatie i druhých (psů,lidí).
Paní Baco i její pejsek dokázaly neuvěřitelné věci. Jak je patrné z fotek pejsek je hýčkán a milován a ví to o sobě, protože na všech fotkách je to pes úžasňák kterého bych nejradši škrabkala a hladila od rána do večera + podstrojovala psí dobrůtky (frolic, jerky atd. ). Doufám že na mě brzo vybafne první díl . Tohle bylo krásné čtení.

J.M. 27.09.2023 


Dobrý den,zkouším poslat veliké uznání a poděkování za práci a knihu,kterou jsem náhodou našla v knihobudce a moc se mi líbí. Adoptovala jsem před 3.lety týraného pitbulla XL a proplakala jsem začátek knížky….vím,o čem je.
Děkuji a pozdravy paní Miluši i Conanovi !! 

Zdeňka H. 18.09.2023


Milá Emilie, chci vám strašně moc poděkovat za napsání tak nádherné knihy jako je bude dobrej. Trvalo mi to déle, než bych chtěla, protože jsme k Rikovi adoptovali ještě holčičku a nečekala jsem tolik problémů. Hodně jsem se ve všem příběhu viděla, hlavně v tom zranění. Těším se na vaší druhou knihu je dobrej.

 Ivana 11.09.2023


Paní Emili, Vaše knihy mám, jsou moc krásné- silně dojemné a poučné. Vaše práce je náročná a velice důležitá. Jste skvělý člověk, silná žena – dáváte naději pejskům kterým lidé ublížili nebo je zatratili. Přeji Vám hodně štěstí a úspěchů ve Vaší záslužné činnosti a hodně krásných chvil s Conánkem.

Dagmar J. 06.08.2023


Dobrý den úžasňáci, Sice se vůbec neznáme a moc se omlouvám za tohleto virtuální "přepedení", ale chtěla bych vám oběma ze srdce poděkovat – za to, že jste a že jste přesně takoví, jací jste. Před pár dny jsem objednala vaše knížky a teď je doslova hltám. Páni, to mě posadilo na zadek, tyhle zážitky, to muselo bejt solidní peklíčko, do té doby jsem si říkala, že tak šílenej nápad ujmout se psa s tragickou minulostí, nevyzpytatelnou přítomností a nejistou budoucností, o kterým všichni říkají, že je pohrabanej magor a v životě se z toho nedostane, můžeme mít fakt jenom my. A on je tu jeden ještě šílenější a v ještě větším balení. Děkuju za všechnu tu odvahu a naději, kterou jste mi dolili do nádrže. Opravdu a ze srdce Vám a Conánkovi děkuju!

Eva H. 05.08.2023


Conan je úžasný a jak jsem četla, tak se to peklo vyplatilo a máte bezva parťáka. Ale to vy jste věděla, a hlavně cítila už tenkrát. Jsem ráda za vás, že je to tak super.

Ivana H. 04.08.2023


Kéž by každý pesan mohl být tak šťastný. Miluji Vaše knihy a příběh Conánka mě dojal. Četla jsem je už asi 4x. Jste báječná dvojka.

Ladislava Janečková 03.08.2023


I nám vstoupil Conánek do života. Právě loni, v době, kdy jsem o 3 pejsky v jednom roce přišla a 2 noví útulkáčci přišli. Pojali jsme to tentokrát trochu jinak, začali jsme chodit do psí školy, aby jsme se socializovali a mohli všude spolu. V našem podání je to zatím tak trochu parodie na výcvik, ale dodala jste nám odvahu a postupně se mění ruku v ruce při práci s pejsky i mé pošramocené sebevědomí a pohled na život, který je a vždycky byl tak trochu odlišný od většinové společnosti. Děkujeme.

Petra, D. a D. 03.08.2023


Dobrý den, momentálně čtu Vaší knihu na dovolené. Je super jako vše co jste pro toho krásného psa udělala. Máte můj velký obdiv. První knihu jsem četla bez přestávek. Držím vám palce a moc vám fandím. 

B 29.07.2023


Dobrý den, právě jsem dočetla Vaši knihu ...bude dobrej...., opravdu mě zasáhla. Hltala jsem jednu stránku za druhou, občas jsem brečela, měla jsem radost z každého Vašeho společného úspěchu. Jsem moc ráda, že jste práci s Conanem nevzdala. Ale dovedu si alespoň částečně představit kolik úsilí a námahy Vás stála Conanova výchova. Super, že jsou takový lidé jako Vy. Vaše kniha mě zasáhla tak moc, že jsem Vám prostě musela napsat, jak Vás i Vašeho Conana moc obdivuju. Přeji oběma ještě spoustu společně strávených pěkných chvil. Už teď se těším na přečtení pokračování Vaší knihy.

Brigita Ch.  09.07.2023 

Už jsem dlouho nečetl takhle dobře napsanou knihu

Tom 18.06.2023


Zajímavé, poučné. Je fajn když se někdo podělí o svoje trápení s ostatními a může to pomoci druhým, aby třeba věděli, jak těmto událostem předcházet.

Mega 16.06.2023


Velice čtivé a snad i poučné pro všechny majitele psů.

Bali 16.06.2023


Dobrý den, děkuji za Vaši úžasnou knížku Bude dobrej… Mám psa z útulku a ve spoustě momentů jsem viděla Samuela. Vím, že některé věci jsem udělala špatně, ale ve spoustě věcí jsem se s Vámi v knížce potkala. Máte můj velký obdiv a přeji Vám spoustu krásných chvil se všemi psími anděly.

14.06.2023


Velmi se mi líbila a inspirovala. Doporučuje všem, co mají problémového psa.

M.K. 05.06.2023


Knížka je výborně napsaná

Alena 31.05.2023


Skutečný a úžasný příběh dvou bytosti. Velmi krásné a emotivní. Přestože mám sama velmi hodného pejska, i já se lecčemu naučila. Hrozne mi vyhovuje, že vím, že to zvládnou, proto si můžu celý příběh "v klidu" užít, uvozovky používám proto, ze klid je relativní, cele vypraveni je totiž velmi emotivní...slzím jako želva - ze začátku nad tím, čeho jsou někteří z nás schopni, postupně už radosti a dojetím....

Nádherný příběh hodný zfilmování.

Alexandra 28.05.2023


Dobrý večer.. Právě jsem dočetla Vaši knihu "Bude dobrej". Moc bych Vám za ni chtěla poděkovat. Při čtení knihy jsem zažívala spoustu emocí a konec jsem probulela. S manželem máme několik psích lásek, takže spoustě okamžikům z knihy velmi rozumím. Moc děkuji za krásné čtení a ještě prosím, pozdravujte ode mě Conánka…

Dita 27.05.2023


Vážená Paní Baco, Po přečtení Vaší knihy BUDE DOBREJ mi to nedá a musím reagovat. Pustila jsem se již do čtení pokračování JE DOBREJ. Něco tak zajímavého z psí říše jsem snad ani nečetla a neslyšela. Je podivuhodné, že jste tohle všechno, co popisujete vůbec vydržela, nevzdala to a dotáhla do úspěchu, jakým je Váš "předělaný" Conan. Je mi neskutečně líto takových psů, jakým byl i Conan, co musí někteří vytrpět od člověka a na druhou stranu si moc vážím lidí, kteří jsou ochotní jim pomáhat. Já sama mám již třetího útulkáče, vzala jsem si ho v roce a půl, naprosto nepolíbený ničím hezkým, nic neuměl, nic neznal, všeho a všech se bál a když jsem ho poprvé vzala na vodítko, myslel si, že ho asi zabiju… dnes ho máme 5 let, je to úžasný pes, který miluje mého 2letého synka, že by život za něj dal, je oddaný, vděčný a tak hodný pes, že jsem ani nevěřila, že by se tolik změnil. Jsou to tak čisté duše ti pejskové, jen člověk jim dokáže ublížit, zrovna tak jako pomoct. Věřím, že pro Vás Conan znamená hodně moc, mám to s tím naším úplně stejně. Vlastně se všemi, i těmi, co už běhají za tím duhovým mostem… Nazýváte je andílky a já jsem přesvědčená, že to tak opravdu je. Moc děkuji za poutavé čtení, přeji Vám a Conanovi pevné zdraví, ať Vám dělá samou radost a také děkuji za Conana, právě proto, že jste se ho ujala a nic nevzdala, I když to muselo být hrozně těžké. Víc takových lidí…  Posílám mnoho pozdravů a Conanovi pac a podrbání za ušima.

Jana Š. 26.04.2023



Vážená Paní Baco,   Čtu Vaše knížky, s mimořádným zájmem. Děkuji Vám za ně, za to, co jste dokázala s Conanem, i že jste o tom všem napsala a knihu dokázala vydat bez redakčních úprav, které by informace zkreslily. Jsem klinická psycholožka, dlouhodobě studuji psychologii zvířat. Vaše postřehy, úvahy, pravidla jsou moudré, osvěžující a motivující. Jste úžasná žena!   Ráda bych Vás někdy pozdravila oba osobně. S přátelským pozdravem

Eva V. 18.03.2023 


Dobrý den (je asi 0:45, ale dobrou noc na úvod napsat nemůžu),  Právě jsem dočetla krásný příběh velmi odvážné ženy a úžasného psa a nemůžu jinak, než Vám za něj moc poděkovat. Pro milovnici psů a taky paničku minibulíčka Rufa to bylo úžasné čtení, poučné, napínavé, dojemné a nakonec plné obdivu, že jste to spolu dotáhli do konce. Měl by si to povinně přečíst každý, kdo se rozhodne pro soužití se psem, aby věděl, co to přináší a jak to stojí za to.   Přeju hodně radosti a pýchy (zcela oprávněné) se šelmou Conanem. Začínám ihned shánět další vyprávění o tom, jak… Je dobrej!   Ještě jednou díky a moc zdravím.

Marcela J. 06.03.2023



Obě Vaše knihy mám. Bude dobrej už mám přečtenou, na druhé pracuji i manžel řekl, že si je přečte, tak jsem zvědavá. Krásně napsané. Při čtení si člověk uvědomí kolik "chyb" vlastně udělá. Děkuji oběma, Vám i Conanovi. Jste skvělí a přeji vám jen to nejlepší.

Irena B. 20.02.2023


Dobrý den, tak první knihu už mám doma, byl to dárek k narozeninám. Jen jsem zvědavá, kdy mě moji miláčci nechají číst! Jen jsem nakoukla na začátek a už jsem byla na měkko. Děkuji, že jste předala své zkušenosti a nechala nahlédnout do svého soukromí. Vaše čitatelka

Ivana 17.02.2023


Děkuji Vám za příběh s Conanem, dovolte mi vyjádřit velký obdiv hlavně ve Vašem přístupu k tomuto psovi. Měl velké štěstí, že se dostal do Vašich rukou. Neuvěřitelné, jak odborníci ze cvičáku nebo speciální trenéři lehce odepíší ročního psa hned k drastickému výcviku! Měla jsem také divočejšího psa z útulku, takže některé situace z procházek jsem hodně chápala. Musím se ke knize stále vracet. Váš pozitivní přístup ve výchově je vidět v kapitole, kde se mi líbí, jak jste ho prostě jenom vzala na zmrzlinu. Přeji Vám hodně štěstí.

Naďa L. 15.02.2023


Obě Vaše knihy mám. Doporučuji všem! Jsou velmi hezky napsané, doplněné pěknými fotkami a krásně se čtou. Přeji Vám i Conánkovi jen to nejlepší!

Dagmar. J. 08.02.2023


Dobrý den paní Emilie, jako mnoho věcí v naších životech přichází náhodou, tak i já jsem při prohlížení internetu náhodou narazil na vaše knihy. Ihned mne zaujaly a objednal jsem si je. Psy chovám a cvičím téměř dvacet let. Stejně tak čtu mnoho knih. Nejen o psech. Vaši knihu Bude dobrej jsem prožíval jako ten nejnapínavější román. A protože si čtu hlavně ve vlaku cestou do práce a z práce, musel jsem mnohdy připadat lidem jako blázen, když jsem se naplno smál nebo jsem měl slzy v očích při prožívání všech vašich společných radostí i strastí s Conanem.  Vaše kniha mne obohatila, inspirovala, naučila vnímat jinak psí život. Jste oba velmi inspirativní a jen jste mi potvrdila, co vím už dávno. Že žádný pes není ztracený případ a všichni správným vedením a přístupem jsou úžasní tvorové, kteří nás učí tomu nejlepšímu v nás.  Děkuji za napsání vašich knih a přeji jen to nej do dalšího života.

Lumír P. 07.02.2023


Tuto knihu jsem si vybrala proto, že jsem potřebovala znát zkušenosti někoho, kdo má problémového pejska. Moc mi pomohla.

Jana V.24.01.2023


Před chvílí jsem dočetla Vaši knížku a tak mi to nedá a i když se neznáme,(trochu se omlouvám), převi vám i vašemu klukovi jen vše dobré a spoustu dobrých let! A jste borec, fakt respekt!!! Pejsek výbornej, dokonalej, mazanek,(už)!

Danuše 11.01.2023


Super kniha, super čtení!!! Četla jsem, jak se říká, jedním dechem. Myslím si, že knihu ocení především ti, kteří vlastní, nebo vlastnili psa s nějakým problémovým chováním. Objednávám druhý díl.

An 02.01.2023


Právě čtu Vaší knížku Bude dobrej a jsem nadšená. Už mám připravený i díl druhý. Jste statečná, Conánek výbornaj, celé svátky ležím v kniz. Přeji vám oběma ať se daří, jsem moc ráda, že jste mu dala šanci a máte můj obrovský obdiv.

Lada 31.12.2022


Dobrý den paní Emilie, knihu "bude dobrej" jsem zhltla... Chci Vám i Conanovi poděkovat. Oba jste silné osobnosti se srdcem na pravým místě! A proto si myslí, že osud Vás dal dohromady, aby ukázal, že i v dnešní době jsou důležité jiné hodnoty než honba za majetkem, a to hodnoty srdcí, lidskosti...Smekám pomyslný klobouk, a přeji Vám mnoho krásných společných chvil.

28.12.2022 Hana S. 


Četla jsem první knihu od paní Baco ....a bude dobrej... i tu druhou se zatajeným dechem. Chovám psy 50 let, z toho jsem měla i tři psy z útulku, tak mě hlavně ta první vzala u srdce. Velice přesně popisovala chování agresívního psa, její reakce, bolesti i mnohdy zoufání, které oba zažívali......úplně mě to pohltilo, naprosto jsem se vcítila do děje

24.11.2022 Jitka V.


Po pravdě, první víc než polovina knihy se čte špatně, protože autorka barvitě líčí své pocity beznaděje, které prožívala, a čtenář je chtě nechtě prožívá v plné síle s ní. Ale stálo to za to. Potřebujeme slyšet, že to nakonec jde. Komentáře níže jsou důkazem.

KM 15.11.2022


Před autorkou smekám, má můj obdiv. Doporučuji všem, kteří mají rádi psí duši.

30.10.2022 Formicka


Neuvěřitelně krásně píšete a velké díky za to, že jste knihy vydala a poděli se, pro mě je to top a jsou to ty úžasné knihy co je člověk nečte jen jednou a mají své místo v knihovně. Smekám před Vámi je to obdivuhodné, úžasné a jaké máte srdce, vůli, že pomáháte dvounožcům, aby byli vnímavý vlídní a našli tu pravou cestu ke svým čtyřnohým láskám. Přeji jen to nejlepší Vám oboum a už jen ty nej chvíle.

19.10.2022 Radka G.


Ráda čtu knihy o problémových psech. Hledám v nich inspiraci a ráda se učím od lidí, kteří si něco zažili. Tohle byl ale jiný zážitek. Není to příběh od odborníka přes psy. Naopak ... je to příběh ženy, která nevěděla pořádně co dělat, každý ji odrazoval a říkal, že na to nemá a přesto pomocí vlastní intuice a velkého srdce dokázala to o čem "odborníci" řekli, že je nemožné. Bonusem je, že je kniha velmi dobře napsaná a vy tak spolu s autorkou a Conanem prožíváte jeden rok neskutečných prožitků.
Mě tato kniha jen utvrdila v tom, co mě naučil můj pes Cézar. Cílem není naučit se velet a vynutit si poslušnost. Cílem je pochopit a najít společnou řeč.

x-lee 08.08.2022


Vážená paní Baco, předně bych Vám moc ráda vysekla poklonu - přečetla jsem obě Vaše knihy a byla jsem pohlcená, nadšená, mnohokrát dojatá, moc jsem se naučila, děkuji.

Dita Š. 17.08.2022


Moc ráda bych vám představila dvě nádherné knihy, plné emocí, strachu, lásky a pochopení mezi člověkem a psem. Jsou to knihy: "bude dobrej" a " je dobrej".

Simča S. FB 13.08.2022


Tyhle dvě knížky by měly být bible pro dočaskáře i adoptující.

Mirka M. 13.08.2022


Paní Emili,

Objednali jsme si vaše knihy, na vaše knihy se velice těším. Prostudovala jsem si všechny vaše články na webu na tematiku agresivních psu a dokonce je překládám manželovi do španělštiny, neboť jsem z nich nadšená. Tolik věcí se mi osvětlilo!

Svymi texty jste nejspis zachránila ctyrmesícní stene mísence vlcaka, které se nám pred dvema mesíci objevilo u domu. A zachranila jste i nas, protoze jsme s rozervaným srdcem uvazovali o tom, ze si ho nemuzeme nechat, prestoze jsme ho nechali osetrit veterinarem, ocipovat, naockovat, koupily se hracky, obojky, hned 3 typy vodítek, postroj a milión dalsího Nas, sve panicky, on miluje, ale venku se stává nezvladatelným, skace po lidech pokud má prilezitost, snazí se je kousat, Nakoupili jsme literaturu, byl i u psiho psychologa, nic nepomáhalo, pes se stale horsil. Tyto poslední tydny to byl sílený stres, psa jsme ztráceli pred ocima a zaroven nas vnitrne nicila myslenka na to dat ho pryc: je to jeste stene, on je doma strasne fajn a buh vi jak by dopadl jinde.

Vase clanky pro mne byly zjevením, ten pocit miru v dusi, kdyz jsem vas poprve cetla, nevysvetlím. Zacinám chápat principy toho jak k nemu musíme pristupovat i to, kde jsme delali chyby. Je to jen par dni co se snazime aplikovat nektere vase rady, ale uz vidim zmenu k lepsimu, nechava mi na pokoji kocku a i reakce na auta jsou mene hystericke :-) Zacinam videt svetlo na konci tunelu a ted uz urcite chápete proc mám takový zájem o vase knihy. Bude dobrej, snad, pevne doufám: :-)

Zdraví Vás Lenka a Pablo z Asturias, Španělsko a díky moc Vám i Conanovi za Vaši práci!

28.07.2022


U této knihy jsem se smála i brečela, silný příběh a navíc paní Baco krásně píše, má můj velký obdiv za všechno co dělá a co dokázala.

Fikpav 23.07.2022


Dobrý den paní Emilie, dostala se mi od syna Martina kniha Bude dobrej s věnováním od Vás. Já doslova hltala skutečně každé slovo, neskutečně poutavý příběh a navíc moc krásně píšete. Právě teď jsem si běžela koupit druhý díl a strašně se těším až si zalezu a budu číst. Jste opravdu velmi vyjímečná zajímavá obětavá žena. Velmi si Vás vážim

Pavlína 21.07.2022

 

Zdravím protože tady u nás dneska prší, dočetla jsem vaši první knížku a musím vám říct JSTE DOBREJ samozřejmě že dobrá... Nejen v tom jak jste vychovala Conana ale i v tom jak jste to parádně napsala k narozeninám jsem dostala knížku druhou JE DOBREJ a věřím že bude dobrá jo a to moc nečtu ale tohle se čte samo! Takže dík za to

Eva 05.07.2022


Skvělý a hlavně pravdivý příběh, dojemný a pozitivní, moc se mi líbilo

Gabriela 22.06.2022


Krásný květnový den přeji Vám paní Emilie i Conanovi.

Rozhodla jsem se Vám napsat protože díky přečtení obou vašich knih jsem zjistila že je to i o mě a mojí fence Mii. Akorát v trochu mírnější formě. Vaše knihy jsem přečetla snad už 4krát a pořád mi to přišlo jako číst nějaký triler zvládnout takového psa jako byl Conan. Vy jste drobná jako já a já měla probém zvládnout moji Miu která měla 20kilo a Vy psisko o hodně těžší a nebezpečné. A smála jsem se u toho i málem brečela protože jsem to samé prožila taky ale mírněji. Potřebuji radu od Vás a jsem vděčná že díky těch knih jsem Vás mohla poznat a doufat že i moje fenka bude dobrá jako Conan.

Šárka 03.05.202


Dobrý den, v sobotu jsem dočetla Vaši knihu "Bude dobrej". Dostala jsem ji od dcery a knížka dostala mě. Nemám psa ani jiné zvíře, bydlím v bytě a pořád se toulám "po světě", Ale věřte mi, že se teď na všechny pejskaře a pejsky dívám jinak...tak nějak láskyplněji a s nějakou zvědavostí. Děkuji Vám. A přeji hodně krásných zážitků s Conanem!

Lenka 02.05.2022


Autorka popisuje sbližování s agresivním bojovým psem. Jeho labilní chování se nevyzpytatelně mění: v jednu chvíli normální pes se okamžitě může proměnit na zabijáka, každá procházka se stává peklem (bez přehánění). Výčet šílených situací v příběhu je ohromný. Kniha je psána formou deníku. Má cca 260 stran, pocitově ovšem dvakrát tolik. Font písma je drobný, text na stránce nahuštěn a nejedná se zrovna o relaxační čtení. Každopádně za sebe doporučuji! Vážím si paní autorky, že dokázala vložit tolik energie a přesvědčení do Conanovi proměny. Pro mne je úžasné, když někdo obětuje kus vlastního komfortu pro péči o jinou duši, ať zvíře či osobu.

Davidin 30.05.2022


Dobrý den paní E.M.,  Právě jsem dočetla Vaší druhou knížku a musím říct, že s ničím takovým jsem se dosud nesetkala... Prožili jste s Conanem neskutečný příběh a máte velikánské srdce a odvahu. A Conan, to je největší zázrak, jak se mu s Váma ukázal úplně jiný svět... a on to vzal...Těch situací, kdy jsem se o vás v příběhu bála, nebylo málo. A nejvíc fascinující je pro mě to, že na spoustu věcí, ne-li na všechno, jste přišla sama, tedy s vašimi psími "zrcadly". Zkrátka klobouk dolů!! Moc děkuji za spoustu krásných i napínavých chvil s Vašimi knížkami.

Martina Z. 17.04.2022



Právě dočítám Vaši druhou knihu s fascinujícím příběhem Vás a Conana. Děkuji, že jsem se mohla na chvíli stát součástí Vaší cesty s krásným koncem ☹ I při psaní těchto řádek mě Vaše poutavé vyprávění stále dojímá. Knihy se mi dostaly do rukou na doporučení kvůli našemu psovi.

Iva 12.04.2022


Naprosto fantastické a obdivuhodné. Já bych to nezvládla a psovi ještě víc ublížila. Ale některé situace mi připomněly chování našeho třetího psa, který byl rváč. Teď už mu víc rozumím. Místy mi vadily trochu infantilní výrazy, ale po chvíli jsem si uvědomila, že s tou mou havěti mluvím také tak. Těším se na druhý díl.

Lenka.M. 22.03.2022


Tak neskutečně Vás obdivuji za to, co jste dokázala, že jste to nevzdala a že jste tím Conánkovi vlastně zachránila život a spoustu lidí inspirovala k tomu, že nikdy není pozdě na nápravu, jen člověk musí chtít a nevzdat to...děkuju.

Věra 20.02.2022


Dobrý den paní Emili, mnohokrát děkuji za to, že jste, právě dočítám Vaše knížky. Jsou naprosto úžasné, slzy, radost, dojetí a myslím hodně rozšířený obzor a snad i myšlení to vše mě provází. I s tím mým chlupáčem najednou vnímám veliký pokrok, co bylo před týdnem nemožné najednou začíná fungovat. Děkuji a budu se těšit na Vaše další knihy a případná doporučení. Opatrujte se ve zdraví.

Petra 16.02.2022


Slyšela jsem váš rozhovor v rádiu a tak moc jsem byla zvědavá, jak jste toho psa předělala, že jsem si půjčila knihu .....bude dobrej. Právě jsem ji dočetla. Chvílemi jsem přemýšlela, jestli mám vůbec pokračovat ve čtení, když jsem s vámi naplno prožívala ty hrozné procházky. A hlavně když vás Diesel - Conan napadl a potom nechtěně několikrát zranil. Máte můj velký obdiv, že jste to nevzdala a pořád jste mu věřila, že to dokáže, ale hlavní podíl na tom všem, že je Conan dnes takový jaký je, máte vy, jelikož jste tak empatická a hlavně důsledná. Moc vám děkuji, za všechny pejsky. Už se těším až si přečtu knihu ... je dobrej.

Kamila V. 06.02.2022


Úplně poprvé, jsem se o vás dozvěděla prostřednictvím rozhovoru (tuším z rádia), kde jste stručně povídala o své knize a vašem životním příběhu s Conánkem. Rozhovor mě natolik oslovil, že jsem si hned vaše knihy objednala. Slovy nejde popsat, co jsem při čtení první knihy (Bude dobrej) prožívala - střídaní pláče s úsměvem, pocity smutku, vděku, radosti a naděje. Opravdu nádherný příběh ze života a Vám paní Baco klobouk dolů za to, co jste dokázala! Jste nádherná osoba s velkým srdcem! Z vašeho příběhu mám ještě nyní pusu otevřenou dokořán a silné pocity, které jsou navíc umocněny faktem, že i já s přítelem doma máme dva psí chlupáče.

Klara 06.02.2022


Kniha o cestě plné odhodlání a odvahy ke zlomené psí duši a možná i trošku ke své vlastní v příběhu, který z mysli nevymizí s přečtením poslední stránky.Jedna z nejkrásnějších knih, které mám!

Jana m. 1. 2022


Skvěle napsaná kniha, o nelehkém soužití a poznávání ženy s problémovým psem. Paní poutavě popisuje každodenní život s tímto psem. Knížka je napsaná opravdu velice poutavě. Po přečtení jsem si hned objednala i pokračování "Je dobrej" Doporučuji všem milovníkům psů.

Alena 1.2022


Velmi pěkná kniha, obdivuji autorku co dokázala s nebezpečným psem, je v ní i mnoho informací a dodává sílu, prožívám podobnou situaci.. Děkuji!

Věra N. 1.2022


Velmi poutavé čtení, kdo má psa jako svého kamaráda a parťáka, jako by četl vyprávění někoho blízkého. Těžký příběh agresivního psa, který se stal úplným opakem. Doporučuji všem milovníkům psů.

Jaroslava 20.01.2022


Děkuji za sdílení Vašeho společného příběhu, je úžasný. A taky mi pomáhá porozumět mým pejskům.

Lea V. 31.01.2022


Zatím jsem přečetla první Vaši knihu, druhou mám rozečtenou...jsem plná emocí, někdy jsem ani nemohla usnout, jak jsem musela vše vstřebat.

Renata H. 27.01.2022


Dobrý den , paní Emili, omlouvám se, že pišu tak pozdě v noci. Právě jsem dočetla Vaši knihu Bude dobrej. Četla ji jedním dechem, s krátkými přestávkami pro děti, psa a spánek. Byla jsem celou dobu napjatá, nesmírně obdivuji jak Vaši sílu, statečnost, odvahu, cilevědomost, tak obnažení Vaší bolesti, strachu, pocitu beznaděje, deprese. Téměř u každé strany jsem byla dojatá, většinou jsem si pobrečela. Cítím obrovskou vděčnost za to, že jste doopravdy zachránila psa, zároveň úctu k Vám. Nechci Vám mazat med kolem pusy, ale tenhle příběh mě opravdu dostal!

24.01.2022 Klára Ch.


Knížky jsem dostala od manžela k vánocům, jednou jsme někam jeli a slyšeli váš rozhovor v rádiu, s napjatýma ušima jsem naslouchala. A manžel koupil. Nemůžu ani slovy popsat zážitky z knížek a před vámi smekám, v první řadě za Conánka a za další pejsky kterým pomůžete. Knížky jsem hltala, plakala, smála se, kroutila hlavou. Nic krásnějšího jsem nečetla. Moc vám za to děkuji a přeji vám hodně úspěchů a zdravíčka Vám oběma.

Hana 21.01.2022


Paní Baco, na základě rozhovoru jsem si koupila a přečetla Vaší knihu Bude dobrej, celé čtení jsem bezmezně obdivovala vaši statečnost a vůli to nevzdat. Na konci jsem bulela jak želva. Samozřejmě. Díky za Conana a všechny pejsky, kterým třeba Vaše zkušenosti pomohou.

Denisa 20.01.2022


Kniha Bude dobrej, je nejúžasnější příběh s dobrým koncem o psu, který jsem kdy slyšela. Druhá kniha je podobně skvělá jako ta první, je doplněná podrobným návodem, jak s pejskem jednat. Četla jsem jí několikrát, abych si to zafixovala, protože to je zatím nejlepší "učebnice" psího chování v praxi.

Sovička 365 12.01.2022


Knížku jsem nemohla vůbec odložit, četla jsem každý den do 4 do rána, jak je to napínavé, úžasné, poučné! Zpočátku mě trochu vadil mluvený jazyk, ale později to bylo právě naopak. Je to autentické, nádherná výpověď dvou duší - lidské a poznamenané psí. Kéž by trenéři dokázali konečně pochopit, jak můžou těmto dokonalým zvířatům pomoci a ne ještě více ublížit, jako tato paní. Má můj obdiv a úctu jako málokdo jiný!

S. 12.01.2022


Máte můj velký obdiv za to, co jste pro Conana udělala. Dočítám vaši druhou knihu a nepřestává mě dojímat to souznění mezi vámi. Je to krásné. Děkuji.

Taťána 07.01.2022


Pár dní před Vánoci jsem si zakoupila Vaše dvě knížky a nemohu se od nich odtrhnout. Je úžasné, co jste s Conánkem dokázala. Opravdu smekám. Přeji vám oběma spoustu krásných dní a společných zážitků.

Ilona. B. 05.01.2022


Vážená paní Miluško,

Omlouvám se za přátelský pozdrav, ale za vše může Vaše kniha - Bude dobrej.

Slyšel jsem Váš pořad nedávno v rozhlase, jak jste pár minutami popisovala váš vztah k jistému "pejskovi". Rozhodl jsem se, že si knihu přečtu. Koupil jsem obě dvě a byl překvapen, jak je obsáhlá. Strkal jsem stránku po stránce do skeneru, pak čekal, až program mi vše zpřístupní a já budu moci číst. Pro vysvětlení: jsem nevidomý a technika mi vše převede a já pak mohu knihu poslouchat. Vše tedy trvá déle, ale tak rychle jsem už dlouho žádnou knihu rychle nepřečetl, nepřeposlouchal. Díky za Váš příběh a těším se na druhou - je dobrej.

Knihu jsem naskenoval a předal do naší knihovny pro nevidomé, aby i ostatní měli krásný užitek a pocit.

Petr U. 12.12.2021


Dobrý den, paní Miluško. Jsem tu zas, protože jsem dočetl a doskenoval Vaši druhou knihu je dobrej. Vaše kniha je pro mě jako droga. Chtěl jsem si jí nechat na vánoce, ale nedá mi to, čtu a čtu. Jelikož si dovedu mnoho představit, často jsem si z Vašeho popisu i dokonale představil, co s Conanem děláte a jak i on (vlastně on) reaguje. Pod vaším vedením se z něj stal opravdový Pes, kamarád a přítel. Váš příběh by si měli pročíst všichni, kteří si berou psa z útulku a nebo mají tzv. nezvládnutelného, či tzv. neposlušného psa. Je to návod, jak udělat psa šťastným. Viz. Druhá část knihy... kde každá věta by se mohla vyučovat v "lidskopsíškole" Slova, že se lidé mají chovat ke konkrétnímu zvířeti, jako ke psu a nikoli jako k dítěti, by se měla tesat do kamene. A měl by to být jakýsi "řidičský průkaz", kterým musíme projít, než se rozhodneme mít psa a to jakéhokoli. Pobavil jsem se, jak jste popisovala nakupování, kdy stál na pokladně... A zase jsem měl o něj strach s jeho bolavou nohou. Ale největší zážitek byla transfúze. Mám nevidomou přítelkyni a vše také četla a měli jsme i slzy v očích, jak zachránil štěňátka. Ještě jednou děkuji za mnoho zážitků. Přeji stálé zdravíčko, krásné zážitky, dobré přátele a to jak Vaše, tak i Conana.

Petr U. 21.12.2021


Paní Emilie, jsem naprosto nadšená Vašimi knížkami, velmi moc mi pomohla hned ta první "bude dobrej". Teď dočítám už i Vaši druhou knihu "Je dobrej" a díky ni jsem se osmělila a píši Vám. Bude to znít asi hloupě, ale Vaše příběhy mi velmi připomínají vše, co jsme zažívali my s naším Prckem a máte můj neskutečný obdiv za to, co jste dokázala, protože my stále ještě nejsme ani v půlce a často se vracíme na začátek a nebo přešlapujeme na místě, protože nevíme kudy kam a už máme strach úplně ze všeho.

Hannah 30.11.2021



Právě dočítám Vaší knížku, velmi silný příběh! Pořád mě mrazí z představy, co by bylo, kdybyste využila "nabídku" tak zvaných profesionálních cvičitelů... Díky, je skvělé číst, co vše lze s odhodláním a vůlí přemoci. Že to sakra nebylo jednoduché je nabíledni.

Petra O. 10.10.2021


Knížku mi doporučila známá, která má týraného psa z útulku, když jsem si nevěděla rady s mým svěřencem a chtěla to vzdát. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned objednala i druhou - Je dobrej. Moc mi pomohly, pejsek se moc zlepšil a našel nový domov. Vaše knížky mi pomohly vyznat se v jeho chování a překonat strach. Po 4 měsících se pejsek změnil, naučil se ovládat svoje emoce a dokázal krotit svou radost, která přecházela původně až do agrese. Moc Vás obdivuji, co jste dokázala.

Věra N. 02.10.2021


Vážená paní Baco, dlouho jsem zvažovala, zda Vám napsat. Říkala jsem si, že budu možná příliš troufalá, příliš osobní.... Nakonec zvítězil silný pocit, že Vám prostě musím složit poklonu a poděkovat.

Nikdy v životě jsem nečetla knihu jako je ...bude dobrej.... !

Tento úžasný a neskutečně silný příběh mě totálně dostal. Vůbec nevím, jak vyjádřit pocit po přečtení Vaší knížky. Asi obdiv a úcta k Vaší práci s Conanem, to jak jste mu porozuměla, nic nevzdala, nevykašlala se na něj, věřila mu, dostala z něj to dobré. A on Vám to vrchovatě oplatil... naprostá souhra a láska mezi člověkem a psem.... prostě bomba! Přiznám se, že jsem nad knihou občas slzela, když bolelo něco Vás nebo Vašeho psa, ale taky jsem se nasmála. Už teď se těším na pokračování Vašeho příběhu v knize Je dobrej. V naší rodině je srdcovkou rasa německý ovčák. Také máme dvouleté "štěňátko", tedy stejně starého psa jako byl Váš Conan po roce u Vás. Snad mi odpustíte, že jsem Vás obrala o čas, ale musela jsem Vám napsat, jak jste oba úžasní. Děkuju a přeji mnoho krásných dní Vám oběma.

Barbora J. 01.10.2021


Velmi pěkná kniha, obdivuji autorku co dokázala s nebezpečným psem, je v ní i mnoho informací a dodává sílu, prožívám podobnou situaci.. Děkuji!

Věra.N. 29.09.2021


Kniha je masakr a čte to celá rodina až se musíme domlouvat u koho knížka bude, mamka Vás miluje...

Radek 9.8.2021

  

Vážená a milá paní Emilie, v neděli jsem dočetla Vaši knihu "Bude dobrej" Chtěla bych Vám poděkovat za krásný zážitek, za Conánka a hlavně za to, že JSTE. Přečetla jsem ji jedním dechem, brečela jsem, smála se, ale nejvíc ze všeho mě strašně hřálo u srdce, že jsou mezi námi lidi, jako jste Vy. Prošla jsem všechny fotky v knize i na Vašem profilu, dívala jsem se do mapy, kde asi bude ten rybník, kam se chodí Conánek koupat a viděla v duchu kliniku ve Stodůlkách, pana doktora Boštičku a Duchka, protože tam to také důvěrně znám. Viděla jsem Vás v reportáži Blesk tlapky a žasla jsem, jak taková postavou drobná žena, dokáže velké věci. Ne nadarmo říká moje zubařka, že mi menší jsme o to statečnější. Moc Vám ještě jednou děkuju a přeji Vám i Conánkovi hodně štěstí. Zítra si jdu koupit "Je dobrej" a moc se zase těším. 

Vaše čtenářka a fanynka Šárka T.  21.07.2021


 Až minulý týden se mi do rukou dostala knížka "je dobrej" (ani jsem nevěděla, že vyšlo pokračování) a nešlo to jinak, než Vám alespoň tímto způsobem poděkovat. Obě knížky jsou krásně napsané a je v nich spousta myšlenek, které by měl každý majitel chlupatého štěstí mít stále na paměti. Já sama sdílím svůj život s chlupatkama už víc jak 30let, věnuji se sportovnímu výcviku a Vaše názory a myšlenky jsou mi velmi blízké. Jen některé, za ta léta zapadly trochu hlouběji a jsem moc ráda, že jste mi je svým psaním připomněla. Moc děkuji za krásné čtení. "Psí knihovnu" mám velmi obsáhlou, ale Vaše knížky mají čestné místo. Ještě jednou díky a přeji hodně radosti s Vaším chlupáčem a hodně úspěchů ve Vaší práci. 

S pozdravem Šárka S. 12.07.2021


Výborna kniha, vybrala jsem si ji protoze mame uz nekolik let velke plemono psa, nastesti klidne a bezproblemove povahy. Velmi emotivni kniha, chvilemi jsem se smala, chvilemi brecela a pak byli chvile kdy jsem nemohla ani dychat. Hodne veci jsem diky teto knize pochopila Doporucuji

Bibi 17.května 2021


Připomíná mi to mojí probíhající zkušenost s mim útulkáčem.

Pidi King Kong 7.Května 2021


Úžasná kniha od úžasné ženy. Paní je skvělá- její rady, podpora a kniha mě donutily nevzdávat to s naším hafanem. A po roce z něj je úplně jiný pes. Má ještě své ,,mouchy,, , ale pracujeme na nich spolu s paní podobným výcvikářem a daří se.
Děkuji moc.

Tarrica 27.04.2021


Paní autorka má můj velký respekt a hluboce před ní smekám. Její odvaha je inspirující. Můj první pes do mé rodiny přišel se zraněnou duší díky bezohlednosti některých jedinců a vím, jak těžké bylo těch sedmnáct let, co tu s námi byl. Slíbila jsem mu, že tu pro něho udělám úplně všechno a svůj slib dodržela. Po jeho smrti ke mně náhoda přivedla pejska dovezeného ze Srbska. Naprosto bezproblémovou fenku, miláčka všech,. Asi mi j z nebe poslal její předchůdce jako dar.

Dajine 15.04.2021


První knihu "...bude dobrej" jsem přečetla jedním dechem. Nádherné čtení těm, co se věnují psům. Obratem jsem, po zjištění, ž e vyšlo pokračování: "...je dobrej"" tuto knihu objednala. A moc se těším. Držím pěstě jak paní Baco, tak jejímu psovi Conanovi. Oba jsou úžasní 😊 cit spolupráce, souhra, přátelství, pochopení. Srdce.

Vladka F. 5.04.2021


Užasná kniha, podmanivý příběh, naprosto dokonale vyjádřeno souznění člověka se psem. Před paní smekám a zároveň ji obdivuji a děkuji za to, co dokázala... je uzžasná a Conánek taky! Nádherný lidský a psí příběh na jedné vlně, učili se od sebe navzájem, navázali spojení! Kniha by si zasloužila zfilmovat.

Alena 23.03.2021


Užasná, občas se mi zarosily oči...

Blanka P. 19.03.2021


Užasná kniha, která Vás vtáhne do děje a zapomenete na čas. Doporučuji všem milovníkům psů.

29.10.2020


Nádherná kniha, plná emocí a prožitků na 100%, za 4 dny dny jsem ji přečetla a budu se k ní mockrát vracet. Otevírá pohled do psí duše, každý pejskař by si ji měl přečíst. Je super!!!

Alexandra K. 24.10.2020


Super čtení

Tomha626 5.10 2020


Dobrý den, právě jsem dočetla Vaši knihu. Je naprosto úžasná. Opravdu smekám. Smála jsem se, ronila slzy, hodně mě kniha dostala a to jsem spíše kočkomil. Conánek je nádnerný, úžasný pes. Moc děkuji, že jsem mohla číst tak skvělou knihu.

Petra T. 31.03.2021


.... ráda vidím Conánka-psa Úžasňáka co se konečně dočkal štěstí. Ještě se mi nestalo,abych dočetla knížku a okamžitě ji začala číst znova a po druhém dočtení si dala týden pauzu a jelo se třetí kolo.A k dnešnímu dni ji už mám přečtenou asi 6x.Je to moje TOP v knihovničce.Při čtení jsem se s Vámi hodně ztotožňovala, jste skvělá, že jste to nevzdala a teď sklízíte odměnu.

Jana S. 22.03.2021


Dobrý den, zdravím vás a omlouvam se,že vám zase píši,ale nedá mi to abych vám nenapsala co jsem si pomoci vaši knihy...bude dobrej....uvědomila. Jsem už starší,ale protože se musim pomoct sama,tak to holt trvá a navíc já se vše o sobě dozvěděla až už hodně dospělá...ale až teď jsem si diky vaší knize uvědomila,že váš Conan je na tom po citové stránce-lásce,pocitu bezpečí a vše co jste mu dala,aby se tak hezky uklidnil...mnohem líp než jsem já za svůj život měla -dostal od kohokoliv. Nehroutím se,ale je moc dobře,že jsem si to mohla uvědomit a vše si srovnat. Takže moc děkuji... Mějte se s Conanem hezky ,ať se vám daří.

Ivana J. 18.03.2021


Čtu jedním dechem Vaši první knihu a nyní objednávám i tu druhou. Smekám před Vámi, že jste to nevzdala a Conánek dostal druhou šanci.

Jarmila K. 07.03.2021



. Musím Vám to zkrátka napsat........ V sobotu večer jsme koukali na akční film "Muž v ohni" a tam jedna jeptiška říká hlavní postavě (Denzel Washington) : "Nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem." Okamžitě mi vytanula asociace na Vás a Conana v době kdy byl v módu agrese. No a Vy jste se zkrátka nedala přemoci zlem, ale trpělivě jste to zlo uložené v Conanovi přemáhala a přemohla dobrem. Takže citát z evangelia vyřčené Bohem pro vztah člověka k člověku krásně platí i pro vztah člověka a zvířete. Moc se mi to líbilo. Mějte krásné dny a pusu Conánkovi.

Jana Š. 2/2021



Dobrý den, čtu pokračování Vaší knihy a musím Vám napsat, že jste skvělá..!!!!..vlastně VY oba.!!!!!!!Děkuju!!!!!!

Klára P. 09.02.2021


Dobrý den, tato kniha byla naprosto skvělé a poutavé čtení. A autorky si velice vážím za to jak to s pejskem nevzdala. Sama chovám psy léta a tento příběh mne velice zaujal.

Jana. P. 28.01.2021


Dočítám Vaši druhou knížku, zbývají mi už jen dvě stránky. Je malinko jiná než ta první a je zase čtivá. Někdy se člověk zasměje, někdy má slzy na krajíčku, jo je to kniha psaná psím srdíčkem :O) Ať ji čtu večer před spaním nebo ne, tak si alespoň prohlédnu fotky Conana a moc mě to potěší. Moc se přemlouvám za ostatní lidi, co mají stejné přání jako já, abyste ve psaní pokračovala. Samozřejmě, je to Vaše rozhodnutí, zda se do další pustíte. Ono je to takové hezké psí vyprávění a když ho člověk čte, tak mám pocit, že na toho pejska nejsem sama a i načerpám hodně zajímavých informací z psího života.Takže moc děkujeme s Beníkem za tu radost o kterou se s námi dělíte .

Lída Pecháčková 21.01.2021 


Dobrý den!  Vaše kniha je opět "super"!
Začal jsem ji číst dnes v 6:00 když jsem nastoupil do metra. Skončil jsem ve 12:30 kdy nebylo co číst dál! Prostě jsem musel na jeden zátah! Nádherně čtivé!!! Ano, již Váš předchozí "krvák" na svém konci sliboval, že... A teď se to potvrdilo"                    Velmi děkuji za pokračování "Bude dobrej"! Jsou to velmi inspirující knihy! Zítra se pustím do "naučné" části. Už se těším. Za těch 30 let soužití se psem si ani náhodou nemyslím, že vím vše...

25.01.2021 Jiří Sch.


Dobrý den, píšu za mojí mamku" bezva napsaný, úžasná práce se zvířetem, byla bolavá, ale taky šťastná." Zdravím a díky.

15.01.2021 Jolana K.


Zdravím Vás paní Emílie. Právě jsem dočetla část Vaší druhé knížky - tu jak je věnovaná Conánkovi a chystám se na tu část druhou. Když jsem četla prví knížku, tak jsem napětím ani nedýchala nebo jsem s vámi obouma pomyslně putovala Šumavou. Ta knížka mě úplně vtáhla a bylo mi děsně líto, když jsem jí dočetla. Když jsem jí četla, tak jsem povinně doma manželovi i synovi předčítala některý nejzajímavější pasáže, jak jsem byla uchvácená a víte co? Oni se zájmem poslouchali. Moc oceňuju, jak se nebojíte psát i o svých chybách při převýchově. Ta upřímnost je hrozně moc sympatická. Včera jsem se na vycházce se svýma psama přistihla jak si sním o tom, že Vás s Conanem jednou někde potkáme..... třeba někde na toulkách po Šumavě nebo v cukrárně jak lížete zmrzlinu. Představuju si, jak Conan prožene tu naší honičskou raketu. Ale to není asi reálné, už proto, že nejsme z Prahy. Moc, moc Vám i Conanovi fandím. Děkuju, že jste ty knížky napsala a přeju krásné dny.

09.01.2021 Jana Š.



Dobrý den Miluško,

na úvod mého e-mailu, bych vám chtěla napsat, že jsem k Vánocům koupila vaše knihy pro syna, ale sama jsem je již přečetla jedním dechem. Chci vám složit poklonu, co jste dokázala a pro Conana udělala.

Veronika Kny. 07.01.2021


Dobrý den paní Miluško,

moc jsem Vám chtěla napsat, abych Vás pochválila za Vaši knihu ,,Bude dobrej". Nedávno jsem ji dočetla a jsem z ní opravdu nadšená:) Opravdu velký klobouk dolu, co vše jste s Vaším Conanem zvládla. V mnoha situacích jsem se i sama shlídla a chápala jsem, jak moc frustrovaně jste se cítila. Není vůbec jednoduché se v danou chvíli chovat a cítit v pohodě,ale Vy jste to nakonec super zvládla. Teď akorát dočítám Vaši druhou knihu a ve všem s Vámi souhlasím. Jste pro mě VELKOU HRDINKOU a moc Vám fandím. Krásně píšete o Svých pocitech a ty situace,co jste zažila, tak hezky barvitě vyprávíte, že můžete trumfnout i kdejaký akční film.

Lucie Nov. 04.01.02021


Tak jsem dočetla druhou knihu.. musím změnit názor, se psy to není složité, udělala jsi práci špičkového advokáta pro všechny pejsany. Až si zase psa pořídím budu tě pokorně žádat o rady¨

Adulena 26.12.2020


Dobrý den, právě jsem dočetla Vaši knihu... Váš příběh...!!!...bude dobrej...!!! Skvěle napsané a velmi inspirativní... DĚKUJU...!!!!!!... Přeju hedně štěstí Vám I Conanovi..!!! Jste skvělá...!!!

Klára P. 25.12.2020 .


Obě vaše knihy jsou skvělé, přečetla jsem je obě jedním dechem. Máte můj obdiv, co jste s Conanem dojázala.

Eva B. 12.12.2020


První knížku jsem dala na dva tahy :-D a byla jsem nadšená, mám adoptované dva jezevčíky drsňáky a dost situací mi bylo povědomích.Pravda je , že po 5letech soužití je situace podstatně klidnější, ale nikdy jsem si nedovedla představit, co to je, vzít si psa u kterého neznáte minulost a jsou mu 4 roky. Jeden kliďas a druhej ADHD, kterej se bojí i když mu chcete sundat obojek. Vaše knížka mi dala strašně moc a často se k ní vracím a chci za ní ještě jednou poděkovat, smekám před Vámi :-D i před Conánkem, že jste to nevzdali:-D.

Ještě jednou hezký den a těším se na knížku.

Hana Bö. 03.12.2020


Dobrý den,

děkuji za upozornění, hned jsem si knížku objednala. Musím říct, že při čtení té první mi chvílemi tekly slzy a chvílemi jezdil mráz po zádech, myslím, že spousta lidí by ten boj vzdala, jste opravdu neskutečná, že jste to dala. Já mám dvě labradorky, klidné, bezproblémové a tak si takový boj vůbec nedokážu představit. Obdivuju Vás. Ale asi to stálo za to.. Když se na Vás pak pes podívá svýma vděčnýma psíma očima ... nad to není..

Mějte se hezky a přeju Vám i Vašemu psímu parťákovi jen to nejlepší..

Iva Mil. 02.12.2020


Dobrý den, právě jsem dočetl Vaši knihu a teda...Jako, to, co jste oba dokázali..nemám slov. Já to celý prožíval s Vámi oběma... Taky mám doma takový malý telátko(60kg), ale naštěstí jsem nikdy nemusel zvládat všechny věci ketré vy ano. Jsem moc rád, že jsou mezi námi námi ještě stále lidé, jako jste Vy.. Přeji vám oběma zdraví a nádhernej společnej život.. Děkuji.

18.11.2020 Už mám knihu přečtenou podruhé...mějte se moc krásně s Conanem Michal.Š



Nádherná kniha, plná emocí a prožitků na 100%,za 4dny jsem ji přečetla a budu se k ní mockrát vracet.Otvirá pohled do psí duše, každý pejskař by si ji měl přečíst. Je super!!!

24.10.2020 Alexandra Králíková. 


Užasná kniha, doporučuji svým dětem, sestrám a kamarádům. Kniha ve mně vzbuzuje souznění s autorkou a trochu i se zvířetem.

03.09.2020 Helena Zábranská


Nádherná knížka a obdivuhodný příběh, smekám před Vámi.

14.07.2020 Helena H.


Dnes jsem dočetla Vaši knihu bude dobrej a moc jsem si přála Vám napsat email, tak doufám, že Vás příliš neokrádám o čas a že se nebudete zlobit.
Čtení Vašeho příběhu bylo pro mě vzácným a nádherným zážitkem. Jsem tak ráda, že jsem mohla alespoň zpovzdálí sledovat vaši společnou cestu a žasnu, co jste oba dokázali. Jsem psí maminkou 4 malých strašidel, z nichž i to největší by Conanovi bylo sotva pod bradu a i když se velkým pejskům většinou vyhýbáme, bylo by mi ctí, kdyby ta moje školka někdy potkala tak charakterního psa, jako je on. Mimochodem, díky Vaší knize mají teď pravidelnou zábavu při lovení granulek v trávě na zahradě a přála bych si, abych jim mohla vysvětlit, že za to vděčí Conanovi. Strašně je to baví :)
Ze srdce Vám i Conanovi přeji hodně zdraví, krásné společné procházky a dlouhý a nádherný obyčejný život.
Moc Vám děkuji, že jste se o Váš příběh rozhodla podělit. Pokud někdy vydáte pokračování, budu nadšená.
Krásný den.
11.06.2020 Veronika Š. 



Knihu čítám už tretíkrát a stále je čo poučné objaviť, klobuk dole

12.05.2020 Iveta Ivet



Vaši knížku jsem našla pod stromečkem na vánoce a už jí mám přečtenou 2x.., je to jedna z mých nej nej knížek, jste neuvěřitelná dvojka

04.05.2020Magdaléna Větrovská


Jsem ráda, že jsem na vás náhodou narazila na FB . Už dříve jsem o vás četla a o Conanovi ( myslím, že v Blesku) . Knihu si určitě koupím a nyní se zatajeným dechem sleduji vaši četbu na pokračování.

17.04.2020 kaska prim FB


Pro mě jako pejskařku silný a krásný příběh a s tím nejlepším koncem. Teď čte knihu vnučka a už mi říkala, že je to paráda.


14,04,2020 L.Švábová


Kniha Bude dobrej se četla nádherně , nemohla jsem se od ní odtrhnout . Paní která si vzala týraného psa moc obdivuji že to dala. Má můj obdiv dost si vytrpěla byla zraněná nežila svůj život . Ale dobře to dopadlo . Nelituji že jsem si knihu
koupila.

Zdendula

 

Zrovna ctu Vasi knihu o Conanovi.Je to velmi strhujici pribeh o zivote snim. A jsem moc rada, ze jste to s Conankem nevzdala a zachranila tak pejska se se zlomenym srdcem a dusi.Diky moc za nej. At vam dela jen samou radost a Conankovi preji uz jen stastny zivot s Vami.🙂🐕♥️

11.04.2020 Anela Silvia


Knížku jsem si koupila poté co jsme si podobného,nervíčka"přivezli z útulku.Občas jsem měla pocit že ho přetrhnu když
udělal na veřejnosti svůj ,,výstup"...Brečet nemá cenu,rozčilovat se taky ne. Občas mě taky vytočil tak že jsem zabalila jeho věci a chtěla odvézt z pátky do útulku,ale v polovině cesty jsem si to rozmyslela a jeli jsme zpátky domů,trochu to zabralo....Postupně jsme k sobě hledali cestu která byla dost trnitá.Teď je vidět pokrok a je den ode dne lepší a lepší....
Doporučuji všem, kdo mají problémového psa,a jedno dne si řeknete je dobrej.

30.03.202 Petra Řeháčková


Ohromne uznani za vse, co jste pro Conanka udelala, zvladla, vydržela, jste skvela zena se skvelym psem, mate me srdce a nesmirne si Vas vazim 👍❤️😇

01.04.2020 Ondřiška Kasková



Dobrý den,
vynikající, statečná, citlivá, empatická, milá paní😀právě jsem dočetl Vaši knihu, obdivuji Vaši trpělivost, nasazení, energii, touhu, vůli, úsilí atd atd k tomu co jste dokázala! 🙏
Myslím, že každý, kdo má rád ty naše psí miláčky se do knihy plně ponoří a žije ten příběh s Vámi..nemá smysl popisovat, co již bylo dobře popsáno v recenzích, jen Vám chci poděkovat a říci, že Vaše dílo je velmi poučné pro nás pro všechny, co děláme mnoho chyb při výchově a budu ho doporučovat přirozeně dále v okruhu "pejskařů"Mějte se krásně, jsem s úctou a obdivem Michal Čapek  P.S.   Měli jsme 15 let miláčka labradora Dennyho, teď máme 9 měsíčního maďarského ohaře

27.03.2020


Dobrý den, píšu Vám jako majitelka křížence irského teriéra a asi, podle uší, německého ovčáka. Jmenuje se Rocky a doma je úžasný. Venku, při setkání s jiným psem, samcem, je agresivní. Po přečtení Vaší knihy, na kterou jsem náhodou /ale co je náhoda../ narazila na netu, jsem dostala pocit, že se mi to možná podaří napravit. Hlavně Vám chci napsat, že jsem se od Vašeho vyprávění nemohla dvě noci odtrhnout, je moc krásně a poutavě napsáno. Takže, ač jsem to ještě nikdy neudělala, tentokrát jsem si dodala odvahy a napsala. Moc děkuji, obdivuji Vás a přeji štěstí a krásné zážitky.

17.03.2020 Zuzka Písaříková


Aranka Obdržálková Ještě nikdy v životě jsem neměla přečtenou knihu tak rychle. To co jste v ní psala a prožívala celý
rok já to s vámi prožila za tři dny. Moc moc děkuji za Conana že jste to nevzdala a dotáhla do tak úžasného konce. Teď vám závidím toho nejlepšího psa a je nejlepší jen k vůli vám. Patříte k sobě a osud vás svedl dohromady.

Přeji vám oběma jen to nejlepší a hlavně aby tu s vámi Conanek byl co nejdéle a zdráv 

     

Jan Vomočil Dobrý den, přečetl jsem si Vaši knížku a smekám klobouk co jste s Conanem dokázali.Mám částečně
podobnou zkušenost, ujali jsme rok a čtvrt starého dalmatina, kterého týral páneček, štěstí bylo že manželku miloval, ale na mě si zvykal rok a půl a třikrát mě docela bolestivě kousnul.


Vaše kniha je naprosto úžasná, nepopsatelná, skvělá... Je neuvěřitelné a zároveň nádherné co jste pro tu Vaší psí duši udělala. Přesně jak jste psala v knize, všichni by nad Conánkem zlomili hůl, ale Vy ne, Vy jste vytrvala a máte veškerý můj obdiv! Denně když venčím naší psí holčičku si říkám, kolik je na světě pejsků, kteří neměli to štěstí a nemají pána, který by se o ně s veškerou láskou a péčí staral a pečoval o ně. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem a celou situaci jsem s
Vámi prožívala, jako by se to týkalo mně osobně.  Vaší knihu jsem dočetla v srpnu a strašně jsem Vám chtěla napsat, nicméně kontakt jsem našla až nyní. Knihu jsem sice dočetla před půl rokem, ale pořád jsem toho plná emocí. Chtěla bych Vám touto cestou strašně moc poděkovat za vydání této knihy plné zkušeností a emocí. Lepší knihu jsem nečetla a doufám, že příběh Conánka bude mít pokračování :-) Moc Vám oběma přeji krásný a spokojený život plný radosti!

18.02.2020  Karin.


Dovolte mi pár komentářů k Vaší knize, kterou jsem dnes dočetl...

Kniha je velmi poutavá, v řadě pasáží jsem se našel...pomohla mi trošku vyrovnat se se ztrátou mého milovaného pejska Draca....někdy jsem si i s Vámi pobrečel, čas je milosrdný, ale někdy to trvá moc dlouho, než se člověk se ztrátou  vyrovná… Každopádně kniha vyznívá optimisticky a máte můj obdiv. Mám na Vás jeden dotaz, zaujala mě velmi poslední strana knihy, kde píšete o andělech a psech, emočně mě to oslovilo a jsem přesvědčen, že to tak opravdu je...jsou tyto myšlenky z Vaší hlavy nebo jste je od někoho převzala? Moc Vám děkuji, vše dobré ze srdce Vám i Conanovi.                      (Je to mé osobní vyznání. EMBC)

11.02.2020 S pozdravem Tomáš K.



 Moc hezké. Autorce jsem strašně fandila od první stránky a také ji obdivovala, tedy její odvahu. Díky ní získal jeden pes hezký život a nový domov. Kéž by takových lidí bylo více.

03.02.2020 Olli


 Vážená paní Baco, Tak jsem dočetla... knižka je úžasná, Vy taky a Conánek též. Moc Vás obdivuji, ze jste to všechno zvládla... jdu číst ještě jednou s doufám a věřím, že nám všem čtenářům napíšete pokračování, (co nejdřív).

Přeji Vám krásný večer a spoustu sil.
31.01.2020 Martina B.


Dnes Conánek dostal svůj obraz od naší čtenářky paní Jiřinky R., která jej nechala pro něj namalovat u paní Evy Brown. Z celého srdce Vám  děkujeme! 30.01.2020
Dnes Conánek dostal svůj obraz od naší čtenářky paní Jiřinky R., která jej nechala pro něj namalovat u paní Evy Brown. Z celého srdce Vám děkujeme! 30.01.2020

Dobrý den, chtěla bych paní Baco vzkázat, že moc děkuji za tuto knížku. Po dlouhé době něco, od čeho se člověk nedokázal odtrhnout! Mám psa, ale je to krátkosrstá kolie a je moc hodnej a klidnej i na obvyklé psí poměry. Čili jsem s agresivními psy neměla vůbec nikdy žádnou zkušenost. Díky knížce jsem si uvědomila, že existuje možnost útoku ze strany psa na nás, byť je s ním jeho pán, pes na vodítku a s košíkem. Díky za to, protože, upřímně, to mi jaksi nedošlo.

Dále bych chtěla vzkázat, že paní Baco obdivuji pro její sílu, psychickou i fyzickou. V porovnání s ní jsem obyčejně slabá a bez vůle. Řekla jsem si, že když tohle všechno dokázala, dokážu toho taky mnohem víc, přestanu fňukat nad svým životem, protože se mi vlastně nic neděje, je mi dobře a to, co mě štve jsou drobnosti. Přála bych si mít aspoň polovinu té síly, co má ona :-) Pak jsem si uvědomila, že já nikdy nic takového nemám zkoušet. Nikdy bych na to neměla.

A jako poslední - myslím si, že v těch cvičácích to dělají v těchto případech nebetyčně blbě. Je to totiž to jediné, co umí a nechtějí / nemohou se posunout dál. Ale měli by!!! Cesar Millan ve své knížce píše, že se za celou svou kariéru setkal jen se cca dvěma psy, kteří nešli "napravit". A to už pracoval s tisíci psy...

Takže děkuji za inspiraci a vzor. Moc obdivuji člověka, který někomu zachránil život, tím spíš, že to byla taková dřina. 

Ljuba Z. 24.01.2020


 Dobrý den! Vaše kniha "Bude dobrej" mi velmi pomohla: V září jsem si vzal z pražského útulku v Troji cca 2 letého psa NO který se bál i vlastního stínu. Řídím se dle vaší knihy - tedy zavést stereotypy. Ano, ono to funguje! Dnes po půl roce již nevyšiluje a dokonce je možné jej uvázat před prodejnou... 

P.S.: Přečetl jsem všechny knihy které vydal Ruda Desenský. Ale nedaly mi tolik co vaše kniha! Ony jsou "moc chytré"... A poměrně dost učené... Vaše kniha je však velmi čtivá "jedním dechem" - nementorujete - "pouze" popisujete... Máte co říct.

 I já si prošel stržením - 3 týdny jsem se nevyspal jak mě bolely žebra... Ani Ibalgin nepomáhal... Ale uvědomil jsem si, že problém Conana i mého Arga je stejný: STRACH. U Conana byl tak velký, že se projevoval agresivitou. Toho jsem byl ušetřen. Jinak: Stačí se ke psům slušně chovat a oni nás odmění zcela nefalšovanou opravdovou láskou! Kéž by to fungovalo i mezi námi lidmi!

 NO mi vnáší do života spokojenost, elán a co já vím co ještě všechno. Každý jeden den prožitý s NO je pro mne svátkem který si užívám. A každého jednoho z mých minulých psů jsem obrečel a nestydím se za to!

  Z Vašeho příběhu by asi byl dobrý  rodinný film...

Jiří. S. 20.01.2020


Není většího štěstí, než být štěstím pro někoho jiného. Paní Baco se stala štěstím pro svého psa. Krása.
Knihu vřele doporučuji.

 Ivana Wiecková 14.01.2020



Děkuji za tuhle knihu autorce, že jí napsala a dala mi krapet naděje, že i ten můj " bude dobrej"...někdy, v budoucnu,možná, snad. Že nejsem jediná, co se stydí vylézt s bláznem mezi lidi, co chodí z venčení jako spráskané prase, co ho hájí před všema, včetně vlastní rodiny, co brečí potají při každém "výstupu", co mu občas ujedou nervy a psovi vynadá, co má chuť někam utéct nebo tu šelmu poslat o dům dál.....jen ještě chvíli vydržet, nevzdat to, on bude taky fajn! Tak ještě jednou dík.

evvva. 12.01.2020



"Je agresivní, psychotickej, nezvladatelnej. Musíš ho zlomit, jedině brutálním výcvikem."
Díky všem, který tomuhle se svým zvířetem řekli ne! Tahle knížka není mistrovsky napsaná, ani to není dokonalý popis nebo dokonce návod k práci s problematickým psem. Je to jen příběh člověka, co se podíval zvířeti do očí, a uviděl, že není všechno tak, jak se na první pohled zdá... A jak se tohle jednou stane, už to nelze vzít zpět :)
Krásný povánoční čtení, doporučuju :) !

Štěpánka B. 04 ledna 2020



Tahle kniha je naprosto nevhodná do MHD, už několikrát jsem přejela stanici.

03.01.2020 P. Dor.


Tak tohle byla jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších knih, které jsem kdy v životě četla! Naprosto neuvěřitelný a téměř odzbrojující příběh. Rok života jedné zmučené, ztracené a opět nalezené psí duše, rok života jedné neuvěřitelně silné
a odvážné ženy, která dokázala to, co nejfundovanější "odborníci" považovali za nemožné. Knihu jsem rozečítala bez většího očekávání. Netušila jsem, co od ní očekávat, a tak jsem neočekávala nic. A v momentu, kdy od knihy neočekávám nic, dostanu vše! A tak tomu bylo zde. Příběh se rozjíždí od první stránky, od první věty.
Žádné pomalé včítání se do příběhu, ale rovnýma nohama do toho. Četla jsem a četla a s nehynoucím obdivem od počátku obdivovala tuto ženu. Nejprve za neskutečnou odvahu a pevnou vůli (ano, několikrát jsem si říkala, jak jsem
ráda, že toto u svého psa nemusím řešit), posléze za vytrvalost, odhodlání, lidskost a tisíckrát prokázané dobré srdce. A jak čtu a čtu, najednou jsem se přistihla, že si v duchu říkám: "Ach jo, škoda, že tohle není můj pes!" No, dobře, mám nejlepšího psa na světě, ale upřímně, on nemá ty nejfundovanější pánečky, takže jsem jenom s mrazením v zádech a fascinovaně hleděla, co ti dva společně dokázali. Kniha obsahuje neskutečné množství velmi silných momentů. Pro mě bylo nepříjemným prozřením popis tzv. brutálního výcviku. Už jenom to, že něco takového existuje, mě zevnitř trhalo vedví, ale ta představa, že jsou lidé, kteří na něco takového přistoupí a prostě tam psa dají! Já nemám slov! Inu, co ještě víc napsat... Není to jistě kniha pro všechny. Ti, kteří psy v lásce nemají, by ji pravděpodobně neocenili (proč by ji ale vůbec četli?). Ovšem já, patologický zvířomil, jsem jí byla absolutně odrovnána. Autorku nesmírně obdivuji, protože vím, že já bych na něco takového neměla odvahu (s prvním a vysněným psem v životě nemám totiž zkušeností ani co by se za nehet vešlo), a když už bych ji našla, mám strach, že bych to vzdala, a pak bych sama se sebou asi nedokázala žít. Jsem z celého příběhu tak dojatá, že pokud bych někdy měla to štěstí se s E.M. Baco potkat, asi bych ji jenom objala a brečela ji na rameni :).

(Mám první vydání, které obsahuje neskutečné množství nikoliv překlepů, ale pravopisných chyb a hrubek. Korektor se očividně na svou práci absolutně vykašlal. Je to jediný šrám na tváři celého příběhu, za který se ale autorka na svých stránkách již omluvila. Další vydání (v r. 2020) už jistě bude lepší, proto doufám, že se kniha nakonec dostane do rukou i těm, kteří by se jinak přes tento šrám nedokázali přenést.)

Efka.Saf  03.01 2020


  Milá paní Baco a šelmo Conane, dovolte mi, abych Vám oběma poděkovala za překrásný vánoční dárek. Ke knížce jsem odbíhala každou volnou chviličku a děkuji, že jsem Váš příběh tak trochu mohla prožívat s Vámi. Nechci Vám rušit vánoční pohodu, tak se pokusím být stručná, ale potřebuji s někým sdílet, to co mi kniha dala.Každý, bez ohledu
na zkušenost s pejsky, by si měl Vaši knihu přečíst, mne nesmírně obohatila a taky mi ukázala, co mohu ještě zlepšit.Váš, v každém ohledu citlivý přístup k výchově Conana, ačkoliv se mi mnohdy tajil hrůzou dech,  je zkrátka jedinečný ! Moc Vám děkuji.Já si pejsky cvičím sama a když si nevím rady hledám různá videa a články jak na to. Teď už nemusím, díky Vám jsem ledasco pochopila. Práce s nimi bude ještě dost, mám čuvače a výmaráka, naprosto rozdílné povahy a oba jsou to kluci . Líbí se mi, jak dokážete přemýšlet jako pes ( bez urážky). Co mne šokovalo, bylo zjištění, že existuje něco jako "brutální výcvik", to nepochopím a lidé, co tímto způsobem "vychovávají" psy, by měli být někde na seznamu sychopatů !!!! Když jsem měla svého prvního psa, shodou okolností též labrador( Roky), vůbec jsem netušila, co výchova psa znamená.Ale i já, v té době naprostý nýmand ve výchově, jsem chápala, že cvičák nebo cvičitel není o psovi, ale o jeho
páníčkovi aby se naučil jak svého pejska ovládat.Takže nechápu lidi, a v mém okolí je jich docela dost, kteří mění cvičáky jak ponožky a stále špatný. No nic, teď jim mohu doporučit alespoň Vaši knížku.

Krásný a v každém ohledu strhující příběh ve mně zanechal hlubokou stopu a já Vám za to ještě jednou nesmírně děkuji .   Třeba se někdy potkáme na procházce 😊.

Mějte se moc fajn a přeji krásný nový rok s Vaší šelmou.

25.12.2019 S úctou Lenka M.



    Tohle minimálně zpočátku není ani tak příběh o převýchově agresivního psa, jako sonda do ženské duše a terapie jednoho traumatizovaného jedince (je takřka jedno, že to byl zrovna pes - stejný přístup by byl zapotřebí i v jiných případech). Paní Baco ho svým soucitem, trpělivostí, pochopením a láskou i přes mnohé chyby nakonec zvládla uklidnit. Krásný příběh.
Ale přijde mi neuvěřitelné, že něco takového nedokázali rozpoznat ani "profesionální" psí cvičitelé a psychologové, kteří nad Dieselem zfleku zlomili hůl. Paní Baco se setkala s takovými neskutečnými hovady... (Zde si, prosím, představte nejméně půlstranu sprostých nadávek na adresu takovýchto jedinců.) Nejlepší znalci psí duše nakonec byli na veterině.
Je nádherně vidět, kdy se do vztahu se psem vkradlo aspoň trochu pohody - kniha kousek za třetinou začala být docela vtipná. A jen o kus dál, po zmírnění nejdestruktivnějších vzorců chování, dojde i na klasickou psí výchovu. Mnohé jsem díky tomu pochopil (třeba proč jsou vipeti vychovatelní jen v omezené míře).
Co se stylu psaní týče, jedná se o deník, který nebyl (příliš?) korigován, aby byla zachována autentičnost. Tím pádem je kniha psána hovorovým jazykem. S tím bych neměl problém, kdyby to zároveň neznamenalo spoustu chyb v čárkách, sem tam divné formulace a hlavně jsem musel rozdýchávat každé "by jsme", "když by" apod. Mj. kvůli tomu se mi kniha poměrně dlouho nečetla úplně snadno, ale nebylo to zas až tak hrozné a dalo se na to zvyknout.
Čtivosti ovšem moc nepřidalo ani pidipísmo. Mám pocit, že kniha měla dvojnásobek stran oproti oficiálně udávanému počtu...

Pufodedr 17.11.2019



Vaši knihu jsem přečetla nadvakrát /odpoledne a noc a druhý den dočetla/ a hluboce si vážím všeho,co jste Vy dva dokázali. U knihy jsem se chvíli třásla hrůzou/ jak zvládnete útoky/, chvíli brečela, například když Conan poznal,že pochybil a nevěděl, jak to napravit,dát najevo...Je to úžasně emotivní čtení a poučného a obrovský kus práce,co jste spolu dokázali. Doporučuji knihu všem,co si myslí-mimo jiné i já-,že mají problémového psa. Dosud jsem netušila,co je opravdu problémový pes a moc , moc díky, že jste to vydržela a zvládla.

Marie O. 06.11.2019



Obdivuji, co autorka pro svého psa dokázala. Doporučuji všem, kdo mají problémového psa, stejně jako já si uvědomíte, že váš pes je zlatíčko, a kdybyste mu věnovali tolik času a vlastního zapření jako autorka, bude dobrej.

Zdeňka Firstová 22.09.2019



Poutavě napsaný příběh, čte se jedním dechem

Lída G.  08. 09 2019


Zkazila jste mi celou dovolenou, manželka si vzala Vaši knihu sebou a celou dovolenou s ní nic nebylo, nemohl
jsem jí od knížky odtrhnout!

24.08.2019 Malli.


Právě čtu a nemohu se odtrhnout. Nádherná kniha. Prožívám, mám podobnou zkušenost. Ti, kdo ubližují psovi, kterého si pořídí, si sami nezaslouží být na světě.

Daniela 24.08.2019


Chtěla bych Vám jen poděkovat za věnovanou knihu, kterou jsme obdrželi jako výhru v sobotním dostihu v Kolíně. Je to opravdu úžasná kniha a neuvěřitelný příběh. Mám dvě malé děti a 4 psy, kdy během dne nemám absolutně na nic čas, ale musela jsem je teď 3 dny zanedbat, abych si ji mohla přečíst 😀. Máte můj velký obdiv a přeji Vám oběma mnoho krásně prozitych let.

Ivona St. 31.07.2019


Již jsem přečetla několik knih, ale tuhle knihu jsem četla jedním dechem. Vzhledem k tomu, že mám německého ovčáka se stejnou váhou :), paní hluboce smekám a má můj veliký obdiv, tak nádherně vše napsané, prožívala jsem vše s ní a povídala jsem si s Conanem :). Byla jsem vážně unešená a moc jsem ráda, že paní vydržela a udělala z Conánka dokonalého psa. Knihu jsem dočetla dnes ráno a stále musím na paní a Conánka myslet. Něco tak emotivního jsem dlouho nečetla. Střídala jsem brekot se smíchem, zkrátka je to dokonalá kniha a paní moc děkuji, že jí napsala. Mějte se krásně a ještě jednou děkuji

Lucie Rathousová  24.07.2019


  Super kniha táto kniha sa nedá pustiť z ruky ... ale len pre tých, ktorí majú vzťah ku psom, resp. nejakú skúsenosť so psom ...naozaj výborná !

Iveta Šenkárová 15.07.2019


Musim říct, že knihu jsem četla jednim dechem, je to thriller, každou stránkou jsem byla napnutá a čekala, kdo to vzdá dřív, neskutečný, vyjímečný příběh, strhující a nádherná kniha, když jsem jí dočetla, bylo mi líto že není pokračování.

Vladu 24.06.2019


 Vzhledem k tomu, že jsem "psí člověk", tak jsem knihu objednala, přečetla a nezklamala moje očekávání. Smekám před autorkou. Takhle se obětuje opravdu jen ten, kdo má psy hodně rád a rozumí jim.   doporučuji (*****)

Pavlína Dulavová 24.06.2019


Velmi čtivé a dotýká se mne to, co člověk dokáže udělat, jak zkazit psa a druhý jak z něho udělat skvělého psa kterým je ve svém nitru... stojí za přečtení, čtu jedním dechem

Pavla Havlíková 15. 5. 2019       

    

První knížka, která mi vzala pár nocí. Abych to vysvětlila. Tak moc jsem ji chtěla číst, ale přes den jsem prostě nenašla čas a ukradla si pár nocí beze spánku a když už se to nedalo vydržet, tak jsem šla spát dříve a ve dvě vstávala na čtení. Nepřečetla jsem ji "najednou", ale strašně moc se na ni těšila. Doporučila bych ji všem, kdo mají pejska/psa doma a kdo dělají z komára velblouda, protože to, co jsem četla v této knize mi nahánělo strach, hrůzu, běhal mi mráz po zádech, ale taky tekly slzy nad statečností, trpělivostí, láskou a tolerancí této ženy. Byla jsem s ní doma, u počítače počítala daně, byla s nimi na každé procházce a prožívala všechny emoce s ní a jejím milovaným Conanem. Tu šelmu jsem si zamilovala a těšila se na další a další den, plný překvapení, ale hlavně na pozitivní malé či větší krůčky. Vstávala jsem s nimi, chodila na zahrádku a do metra, jedla s nimi rohlíky a housky a cítila jsem takové souznění, což se mi nikdy nestalo. Sice mě vyděsil cvičák, který opravdu asi funguje (brutální výcvik), ale snažila jsem se od toho co nejdříve odtrhnout jako autorka. Hladila jsem s ní jejího Conana a prožívala bolest zlomenin a modřin a kousanců. Ten největší klobouk, který existuje smekám a upřímně mohu říct, že na konci knihy mi tekly slzy. Když se mě manžel zeptal proč (ráno se mě vždy ptal, od kolika hodin si čtu :) ), řekla jsem mu: "Protože jsem dočetla a protože je mám oba strašně moc ráda a chtěla bych s nimi zase zajet na Šumavu". Doporučuji každému, kterému záleží na jeho vztahu s opravdovým přítelem, každému, kdo třeba jen chce opravdového přítele v podobě psa doma mít, každému, kdo se zlobí nad rozkousaným kusem nábytku, každému, kdo se nebojí podívat se do sebe a najít chyby a chtít je napravit, každému, kdo si uvědomí jako já, že je pořád a stále se co učit. Děkuji a už teď je mi po vás smutno milá E.M.Baco a přenádherný Conane. Přeji vám oběma krásný a šťastný život!

 J. Ryšavá 08.04.2019


Ten kdo nemá psa, nikdy nepochopí jaké pouto může vzniknout mezi člověkem a psem. Pro někoho je to jen nástroj k ochraně majetku, pro někoho jako doplněk ke svému image, pro někoho štěkající potvora za plotem. Ale i pejskové maji duši a chápají a vnímají mnohem více, než si dokážeme představit. Sám mám psa. Měl jsem možnost poznat hlavního hrdinu příběhu, dlouho znám i jeho novou "mámu". A když mi oznámila, že napsala knížku, velmi jsem se těšil až si ji budu moci přečíst. Od začátku do konce jsem knížku četl s velkým napětím, jak to všechno dopadne. Příběh je to velmi silný. Jsem velmi rád a vážím si toho, že jsem mohl oba dva, pro mě dnes už "hrdiny příběhu" poznat. Knížku doporučuji opravdu těm, kteří chtějí být součástí jednoho krásného a velmi napínavého a velmi náročného příběhu mezi člověkem a psem. Obdivuji odhodlání a obrovskou energii autorky, její láskou a trpělivostí, kterou do příběhu vložila. Je to pro mě velká hrdinka a pejskovi patří velké díky, že ani on to nevzdal a dokázal si získat srdce, které se mu v tu chvíli plně odevzdalo. Zaslouží si spolu krásný život a . . . těším se na pokračování :-).

Martin Nožička 27.02.2019


...ochočit znamená vytvořit mezi sebou pouto....Pokud si mě ochočíš, najednou budeme potřebovat jeden druhého. Ty budeš pro mě jedinečným a já budu pro tebe budu také jedinečnou.....toto řekla liška Malému princovi a ve své podstatě to vystihuje i pouto, které vzniká mezi psem a jeho člověkem, tedy u psa určitě, s lidmi to někdy bývá horší. A pokud se toto pouto poruší odnáší to pejsek obrovskými šrámy na duši... a pokud se to stane opakovaně jsou ze šrámů otevřené rány, duše temní a srdce se uzavírá....
Psí hrdina knihy je nádherný pes s duší opuštěného štěněte a s tělem i myslí zabijáka, bylo mu tolikrát v životě ublíženo, že se nevyzná ve světě, vše je pro něj hrozbou a jedinou obranou je útok...ale přeci jen se na něj usměje štěstí...a potká někoho, kdo to prostě nevzdá....a tak začíná příběh knihy Bude Dobrej...příběh o jednom obrovském přátelství, o boji a hlavně o záchraně jedné psí duše. Příběh o lásce, odvaze a neuvěřitelnému sebezapření, která obnoví pouto mezi psem a jeho člověkem a uzdraví šrámy.
Knihu jsem četla s přestávkami, musím říct, že jsem to "nedala" najednou, tak silné to pro mě bylo. Byla to pro mě byla velká, i když zprostředkovaná zkušenost, co všechno má vliv na vzájemné vnímaní člověka a psa.
A tak na konci knihy si najednou uvědomím, co všechno je důležité v chování k mému psovi a že zdánlivá maličkost může mít velký dopad na jeho budoucí já.
A tak děkuji paní E.M. Baco, že sedla a sepsala svůj příběh, děkuji jí nejen za Conana, ale i za sebe, že mě znovu donutila přemýšlet o mém psím kamarádovi, a tak mu snad být i lepším člověkem.

M. Vintišková. 14.02.2019


Je to naprosto úžasná knížka o odvaze jedné ženy změnit agresivního psa úplně jiným způsobem,než je v dnešní době typické.Pravdivý příběh, kde najdete beznaděj,vztek,pláč,fyzické vyčerpání,ale i důvěru,lásku a hodně pozitivní energii a trpělivosti! Sama mám psy a smekám před autorkou,že to nikdy nevzdala a z agresivního psa udělala psa,který může žít svobodný život plný radosti a lásky.
Jenom doporučuji!!!!!!!!!

H. Pišnová. 11.02.2019

 

   Všem ,kdo miluji psi, vřele doporučuji. Silný příběh velké lásky, odvahy, pevné vůle, ale i neskutečné fyzické bolesti...Mnohokrát si neumíme mnohé situace ani představit, natož domyslet důsledky. Mnoho životních příběhů začalo s obrovským nadšením, ale i "naivitou". Tenhle příběh znám i osobně,ale při čtení jsem měla husí kůží a někdy i slzy. Moc Tě obdivuji co jsi dokázala svou péči, trpělivostí a láskou k ty němý tváří -Conanovi. Velká gratulace ....Jsem šťastná, že Tě znám, že se můžu taky s důvěrou k Tobě obracet.

 Mája. 11.02.2019


Knihu jsem dostala od kamaráky, protože zná mé strasti. Máme zkušenost s pejskem s komplikovanou minulostí a prošli jsme si s ním nelehkou cestu, kterou jsem málem vzala, byla jsem utrápená z našeho psa. Věřím, že číst podobnou knížku před pár lety, vlila by mi další energii do žil, protože je to velmi upřímné čtení plné naděje. Ten kdo má čtyřnohého kámoše a není mu ukradený, co pes vyvádí, tak příběh přečte jedním dechem, uřčitě doporučuji!

Miroslava Kubátova. 28.01.2019


Conan je  jeden z nejkrásnějších psů, co jsem kdy viděl. A také je to obrovský mazel, bohužel, ale tak to nebylo vždy, býval kost a kůže + velmi  problematický. Jeho současná panička, před kterou smekám, ho ale dokázala dostat z obojího. A nejen to, sama o tom vydala knihu. Je mi ctí a radostí, že jsem dnes jejich kamarád a těším se, až si knihu přečtu.

Honza Drobný -  spisovatel. 25.01.2019


Zrovna jsem dočetla příběh Conana,,brečím jako želva... Moc krásná knížka a o to víc, že mám teď svého pejska, Noisy, jsem to prožívala. Mám stejný pohled na výchovu psa a doufám, ze ta moje šelma bude jednou taky tak poslušná. Věděla jsem , že knížka popisuje těžký chvíle, ale ,že je to tak a ještě horší než v mých představách jsem opravdu netušila. Klobouk dolů, je to statečná ženská.

Jíta 11.01.2019


 Knihu jsem dostala dárkem, přečetla během dvou dnů, jedním dechem. Skvělý příběh,napínavé a čtivé vyprávění o jedné z mnoha podob lásky- lásky ale i odpovědnosti ke zvířeti.Kniha je dokumentem,poučením,je plná citu i dramatu, ale hlavně- končí dobře. Příběh se hluboce dotkne citlivých srdcí, jsou v něm slzy i radost. Až dočtete, budete mít pocit " svět je dobrej " Doporučuji, doporučuji ! 

Adulena 07.01.2019